Antalya’da huzur operasyonu

Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri dün akşam saat 22.00’de kent merkezi ve 19 ilçede eşzamanlı ‘Huzur Akdeniz’ uygulaması başlattı.

İl genelinde 50’si motorize 250 ekip 4 bin personelin katılım sağladığı uygulamaya, 658 kilometrelik sahil bandında deniz polisi botlarla, havadan da helikopter ve dron desteği sağlandı.

Trafik denetimlerinde 100 önemli noktada 170 ekip, 300 personel görev yaptı.

Vatandaşlar uygulamadan dolayı memnuniyetlerini vurguladı. Narkotik, trafik, asayiş, terör ve diğer birimlere de bağlı polis ekipleri, şüpheli şahıslara yönelik denetim, kimlik sorgulaması, üst arama, işyerlerinde denetimler gerçekleştirdi.

Uygulamanın kent merkezindeki kısmında, eğlence ve turizm merkezi Kaleiçi’ndeki denetimlere, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de katılım gösterdi.

Çevik, Kaleiçi’ndeki esnafa misafir olup, yerli ve yabancı turistlerle sohbet etti.

Denetimlerle ilgili bilgileri paylaşan Orhan Çevik, Antalya’nın dünyanın en güzel ve en güvenli kenti olduğuna vurgu yaparak, “Bundan yola çıkarak, var olan istikrar ve güven ortamının devamını sağlamak ve bunu da sahaya yansıtmak istiyoruz.” dedi.

Vatandaşın memnun olması ve yabancı ziyaretçilerin kendilerini huzurlu hissetmesi için çalıştıklarını söyleyen Çevik, ilk hedeflerinin sahaya hakim olmak olduğunu aktardı.

Çevik, vatandaşın devlete olan inancını arttırmak istediklerini, suçlularla mücadelede kararlı olduklarını belirtirken Antalya’da suç örgütü kalmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

denemeruf3 deneme kod son test